O Nas

Projekt „Pogórzańska Kraina Gościnności” powstał z inicjatywy Stowarzyszenia „My Pogórzanie”, które w ramach swojej działalności skupia osoby zajmujące się wieloma dziedzinami (historia, etnografia, geologia, turystyka, rękodzieło, itd). Realizowany jest w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Pogórzańska Kraina Gościnności” to miejsce dla każdego. Przyjazne w szczególności dla turysty, chcącego odpocząć od zgiełku miasta i trudów codziennego życia. Odnajdziecie u nas zarówno ofertę wypoczynkową, jak i aktywne zwiedzanie, niekiedy połączone z aktywnością sportową .

Teren 8 gmin, które obejmuje projekt, znajduje się na Pogórzu Rożnowskim i Ciężkowickim (Ryglice, Tuchów, Pleśna, Gromnik, Zakliczyn, Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski i Szerzyny). Jest to jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych terenów Polsce. Odnajdziecie tutaj miejsca związane z historią, kulturą, przyrodą, produktem regionalnym i wyjątkową ofertą noclegową. Nie brakuje atrakcji w ramach których świetnie będą się bawić zarówno dzieci i młodzież, jak i turyści w średnim wieku oraz seniorzy. Na odwiedzanej przez Was stronie internetowej odnajdziecie aktualności na temat proponowanych atrakcji i imprez. Pojawiać się będą także interesujące historie, legendy i informacje. Polecamy śledzić galerie zachwycających zdjęć i filmy z Pogórzy Karpackich. W zakładce z mapą można odnaleźć większość znanych nam atrakcji turystycznych, polecane noclegi i ofertę żywieniową, wraz z produktem regionalnym. Przygotowaliśmy dla Was również tzw. „Kartę dań Pogórzańskich”, w ramach której będziecie mogli „zasmakować” jedno lub kilkudniowych pakietów dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Proponujemy wiele ciekawych warsztatów, wycieczek, szkoleń i innych rozrywek. „Pogórzańska Kraina Gościnności” to także edukacja. Zachęcamy do odwiedzin szkoły, uczelnie i świetlice środowiskowe, dla których prezentujemy ciekawe pomysły, oparte o zabawę połączoną z nauką. Gwarantujemy, że zwiedzanie nigdy nie kończy się nudnym wykładem na temat historii i kultury. Opieramy je o wyjątkowe gry terenowe i konkursy w ramach tzw. „grywalizacji”, która z pewnością ucieszy niejednego pedagoga, a dzieciom da możliwość świetnej zabawy, połączonej z edukacją.

Gwarantujemy, iż u nas nigdy nie będziecie znudzeni! Zapraszamy serdecznie! My zawsze przywitamy Was przysłowiowym chlebem i solą.