Stowarzyszenie “Wróblowianki”

Stowarzyszenie “Wróblowianki” działa już 6 lat, 30 kobiet gotowych do działania na rzecz aktywizacji i promowania kobiet w życiu społecznym.
Prowadzimy działalność we współpracy z innymi organizacjami samorządowymi organów terytorialnych i administracji rządowej m.in.z Ochotniczą Strażą Pożarną, szkołą, scholą parafialną.
Organizujemy różne spotkania i imprezy  okolicznościowe oraz warsztaty kulinarne. Tradycyjnie co roku przygotowujemy Wieczerzę Wigilijną dla osób w podeszłym wieku z miejscowości Wróblowice.
Kobiety z Koła GOspodyń Wróblowianki propagują i pielęgnują tradycje regionalne, podejmują i wspierają działania promujące rozwój turystyki, agroturystyki oraz działań promujących tradycje lokalne i kulturę ludową m.in. wykonujemy palmę wielkanocną, wieńce adwentowe, wianki na noc świętojańską.
Stowarzyszenie korzysta z projektów unijnych , grantów  gminnych oraz szkoleń we współpracy m.in. z Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn, Fundacja im. Jana Hetmana Tarnowskiego, Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych , Lokalną Grupą Działania Dunajec Biała, Stowarzyszeniem Przyjaciół i sympatyków Szkoły Podstawowej we Wróblowicach.

Telefon: 575431602
E-mail: [email protected]

https://www.facebook.com/Ko%C5%82o-gospody%C5%84-Wr%C3%B3blowianki-1487801474834605/

Adres:

Wróblowice 112a
32-840 Zakliczyn
Polska

Uzyskaj wskazówki od Przejdz