Chatka Włóczykija

Chatka Włóczykija jest pięknie położonym drewnianym domkiem z widokiem na Tatry i Pogórze. Kameralny klimat miejsca, której towarzyszy plenerowa galeria z rzeźbami lokalnych twórców sprawiają, iż można tu odpocząć w intymnej atmosferze najbliższych. Gospodarstwo zlokalizowane jest z dala od odgłosów cywilizacji, w otoczeniu lasów obfitujących w runo leśne. Chatka podzielona jest na 3 niezależne części. Do dyspozycji gości są pokoje 2-4 os. z TV i WiFi, z samodzielnym węzłem sanitarnym, dostępem do aneksu kuchennego, przytulną salą z kominkiem dla ok. 20 osób oraz sauna fińska.. Dla najmłodszych gości przygotowany został mały plac zabaw, stół do ping ponga, tyrolka, lina do zabaw zręcznościowych oraz boisko do gry. Uzupełnieniem zaplecza rekreacyjnego jest zadaszona wiata z grillem, mieszcząca ok. 60 os. Gospodarze udostępniają sprzęt rekreacyjny, rowery – również ze wspomaganiem elektrycznym, mapy i foldery o regionie. Jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek, pobyt we dwoje, czy okazjonalne spotkania integracyjne np. z elementami survivalu lub biegami na orientację.

W gospodarstwie jest możliwość wyżywienia na bazie własnych produktów lub skorzystania w sąsiedniego Schroniska Dobrych Myśli słynącego z regionalnych dań z fasoli, Żurku po chłopsku, Placka Gaździny i wielu innych potraw tradycyjnych wpisanych na Małopolską Listę Dziedzictwa Kulinarnego.

Obok chatki znajduje się mała winnica. Goście Chatki Włóczykija poza wiktuałami z domowej kuchni, mają możliwość degustacji wina z Winnicy Włóczykija lub z zaprzyjaźnionych regionalnych winnic. W trosce o środowisko Chatce Włóczykija wykorzystywana jest m.in. energia odnawialna

Traktując chatkę jako bazę wypadową, można wybrać się do pobliskiego Bukowca z Jaskinią szczelinowa i rezerwatem przyrody, Jastrzębiej lub nad Jezioro Rożnowskie. W pobliżu warte odwiedzenia są: Skamieniałe Miasto, Dworek I. Paderewskiego, Zamek w Dębnie, Skansen w Nowym Sączu, Katedra w Tarnowie, Kopalnia Soli w Bochni. W samej Jamnej jest węzeł szlaków pieszych i rowerowych, ośrodek oo. Dominikanów z oryginalnym kościołem, obok którego dolina męczeństwa, upamiętnia pacyfikację wioski w 1944r. W Chatce Włóczykija odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Największą jest Festiwal Pod Słońce pod koniec maja. Bieżące informacje o zbliżających się wydarzeniach znajdują się na stronie www.jamna.eu.

Chętnie pomożemy zaplanować wolny czas, podpowiemy jakie miejsca warto odwiedzić, zorganizujemy spływ kajakowy, kulig lub biesiadę przy ognisku z regionalną strawą.. Serdecznie zapraszamy na letni wypoczynek, ferie zimowe oraz obozy i plenery.

Telefon: 603 811 711

e_mail: [email protected]

http://www.jamna.eu/

Adres:

Jamna 46
32-842 Jamna
Polska

Uzyskaj wskazówki od Przejdz