Szkolenie Dual-Acitivierung w Siedlisku Zagacie w Lubaszowej

Czy wiesz, jak konie się uczą i co dzieje się w ich mózgu, kiedy się boją lub płoszą? Już dawno udowodniono, że wbrew obiegowej opinii, to nie mięśnie, a sprawność układu nerwowego jest najważniejszym czynnikiem w treningu. Jeśli poważnie myślisz o treningu lub po prostu kochasz konie, weź udział w weekendowych warsztatach niemieckiej metody Dual-Aktivierung i dowiedz się więcej, jak usprawnić nie tylko końskie mięśnie, ale przede wszystkim ich mózg.
Dual-Aktivierung to metoda treningowa rozwinięta przez Michaela Geitnera w 2003 roku. Cały program treningowy jest oparty o skalę szkoleniową oraz biomechanikę ruchu koni. Nadaje się zarówno dla koni rekreacyjnych jak i sportowych. Charakterystyczne są żółto-niebieskie pachołki oraz miękkie belki. Stanowią bodźce wzrokowe, które pomagają się koniom skoncentrować podczas treningu, dzięki czemu poprawie ulega połączenie między obiema półkulami mózgowymi, tj. ciało modzelowate, które u koni jest słabo wykształcone, powiększa się. Dzięki temu konie są w stanie w bardziej opanowany i rozumny sposób reagować na bodźce wzrokowe, w praktyce mniej się płoszą. Żółto-niebieskie pomoce dydaktyczne służą również do budowania parkurów, mających na celu poprawę równowagi i koordynacji ruchowej oraz świadomości własnego ciała.

Zupełnie wyjątkowy element tej metody stanowi Equikinetic. Jego głównym celem jest poprawa stanu tkanki mięśniowej oraz szybsze niż w innych typach treningu, spalanie tkanki tłuszczowej. Polega na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami odpoczynku= interwały. Efekty są widoczne już po 3 miesiącach stosowania. Doskonale nadaje się jako program rehabilitacyjny dla koni po urazach aparatu ruchu, koni z chorobami metabolicznymi, koni starszych, koni młodych przed zajeżdżaniem, czy wszystkich innych, których tkanka mięśniowa nie jest wystarczająco dobrze wykształcona.

Szkolenie poprowadzi Paulina Ferdek – JEDYNA trenerka metody Dual-Aktivierung w Polsce!

PROWADZĄCA:
Paulina Ferdek jest pierwszą nie niemieckojęzyczną trenerką Dual-Aktivierung. Od wielu lat współpracuje z twórcą metody Michaelem Geitnerem, uczestnicząc regularnie w szkoleniach licencyjnych. Od 14 lat jest czynnym instruktorem j. konnej i hipoterapeutą. Z wykształcenia pedagog, mgr germanistyki z 10letnim doświadczeniem w nauczaniu i bogatym warsztatem sprawdzonych metod i technik. Fascynuje ją neurobiologia oraz neurodydaktyka, dlatego jej warsztaty są prowadzone w przystępny oraz zrozumiały dla wszystkich sposób. Chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem, tworząc luźną atmosferę pełną otwartości i wzajemnego szacunku.
Specjalizuje się w przywracaniu sprawności koniom po przebytych kontuzjach, treningiem koni starszych oraz nadmiernie płochliwych.

Zdobędziesz zupełnie unikatową wiedzę na temat mózgu koni, jego budowy oraz procesów w nich zachodzących. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć pewne zachowania koni oraz trenować je w sposób dla nich zrozumiały. Nauczysz się jak skutecznie koncentrować swojego konia, poprawiając efektywność procesu uczenia.

Poruszane będą między innymi tematy:
-jak widzą konie
-widzenie koni a przepływ informacji między półkulami
-znaczenie koncentracji koni i jeźdźców w treningu
-problem zadnich nóg
-jak wytrenować wyprostowanego, zrównoważonego konia

W skład metody wchodzą:
-ćwiczenie z flagą;
-Dual-Aktivierung na lonży;
-Dual-Aktivierung w siodle;
-Equikinetic.

Kurs obejmuje 16h teorii i praktyki. Każdy uczestnik z koniem otrzymuje skrypt z teorią z zakresu neurobiologii, fizjologii mięśni i treningu, biomechaniki oraz zasad metody Dual-Aktivierung.

Przykładowy plan szkolenia:
sobota
9:00 wspólna integracja, poznanie się
9:30 część teoretyczna
11:30 część praktyczna- budowa parkuru, ćwiczenia na sucho, potem z końmi – prowadzenie, praca z flaga
13:00 przerwa obiadowa
14:00 część praktyczna, DA na lonży
18:00 zakończenie

niedziela
9:00 część teoretyczna
10:00 część praktyczna, DA z siodła
13:00 przerwa obiadowa
14:00 część praktyczna, DA z siodła
15:00 część praktyczna, Equikinetic
18:00 zakończenie
Kursanci pracują zazwyczaj w 2-osobowych grupach bądź indywidualnie. Dokładny plan szkolenia zostanie ustalony na miejscu po konsultacjach z uczestnikami. Od ich potrzeb zależy jaki będzie stosunek pracy z ziemi i siodła.

Przed szkoleniem każdy otrzymuje test do rozwiązania, dzięki któremu prowadząca może poznać poziom uczestników, ich ewentualne problemy i przede wszystkim potrzeby, aby warsztaty mogły zostać skrojone do ich oczekiwań.

Istnieje możliwość wypożyczenia kawecanu od pani Pauliny na czas kursu – chętnych prosimy o wcześniejszą informację!

Koszt uczestnictwa z koniem – 650 zł,
jako słuchacz – 250 zł (lub 150 zł za jeden dzień)

Maksymalna ilość uczestników z koniem – 6 osób.
Istnieje możliwość wypożyczenia konia do udziału w warsztatach (chętnych prosimy o kontakt!).

WAŻNE!
Aby szkolenie mogło się odbyć, koniecznych jest min. 4 uczestników z końmi. W przypadku nie zebrania tej liczby, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania szkolenia.

Zapisy i szczegółowe informacje:
509 254 933 – Ewelina
[email protected]